Werk

Een tijdje terug heb ik hier een stukje getikt waarin ik vertel hoe gelukkig ik wel niet ben, lekker uitslapen en stukjes tikken voor geld en met de hond lopen, en daarom val ik hier zo stil, maar ik was eigenlijk keihard tegen u en mezelf aan het liegen.

Ja, sorry.

Er is niks mis met lekker uitslapen en stukjes tikken voor geld en lopen met de hond, maar ik mis een werkzaam leven. Structuur van opstaan en naar je werk gaan en thuiskomen.
Want vooral: thuiskomen is pas leuk als je niet de hele tijd thuis bent. Het klinkt een beetje als een open deur en als een cliché en dat weet ik allemaal, en ja, ik kan inderdaad mijn laptop pakken en in de bieb gaan zitten, maar na een uur heb ik duizend woorden getikt en dan ben ik leeg en ga ik naar huis en dan is het thuis weer hetzelfde.

Toen ik zestien was, ben ik begonnen met werken, en misschien ben ik dingen aan het romantiseren omdat ze voorbij zijn (want zo werkt dat met romantiseren), maar ik vond het fijn, dat werken.
Het gaf me, geloof ik, een idee van maatschappelijk nut.

Ik ben een beetje aan het verwelken thuis; ik begin me te voelen als een dooie geranium achter een slecht gezeemd raam.

Maar. Teruggaan naar een vaste kantoorbaan zou een soort nederlaag zijn. Qua, nou ja, droom. Ik wilde dit altijd al, namelijk: alle tijd om te schrijven aan boek en aan dingen waar je geld mee verdient.
Dus ga ik iets anders doen. Ik ga mezelf laten detacheren bij bedrijven en instanties die tekstschrijvers nodig hebben voor een afgemeten periode. Zo blijf ik de vrijheid houden, zo blijf ik schrijven, en zo heb ik af en toe collega's waar ik op maandagochtend mee over voetbal kan praten en waar ik op vrijdagmiddag misschien nog een biertje mee kan drinken.

Enige dat nu nog moet gebeuren: binnenkomen. Er zijn honderden tekstschrijvers out there die vechten om hetzelfde bot, en veel van hen hebben een CV met jaren ervaring (in schrijven voor bedrijven en instanties). Ik geloof dat ik best kan zeggen dat ik een potje kan schrijven, maar zoals dat gaat in elke branche: ervaring wint meestal.
Maar goed: als ik eenmaal binnen ben, kan ik mijn CV uitbreiden, en komt de volgende klus makkelijker binnen, en de volgende.

Dus: licht verwelkte geranium aangeboden. Zal opbloeien bij het opsnuiven van een lichte zweem van werkzweet.

06 November 2008

achttien reacties

óf je kan in de positie proberen te komen dat je een werkplek buiten de deur krijgt. Als zelfstandige welteverstaan. Plek opzoeken met gelijkgestemden die ook leuke dingen aan het maken zijn maar die -gelukkig- niet je collega's of meerderen zijn. Het kan, het kost wel wat tijd gedurende de dag, maar is erg leuk en werkt prima (je had het al door: ik werk zo). RuSt (URL) - 06-11-’08 16:10

Zo herkenbaar!
Niet het tekstschrijvers-gedeelte, maar het thuiswerken-en-niet-echt-werken-gevoel.

Werk nu sinds 2,5 maand thuis. En merk ook dat het voelt als een soort van studentenbaantje, alsof ik wacht om ooit weer écht aan het werk te gaan.

Denk dat het voor mij nog wel komt, dit zal niet nog maanden lang duren - hoop ik. Skar (URL) - 06-11-’08 16:27

Mijn opdrachtgevers houden niet echt van planten :-p Ramon - 06-11-’08 16:34

RuSt: dat heb ik overwogen, maar ik genereer uit mezelf te weinig uren om zoiets leuk te houden: met twee uur werk per dag heb ik het wel gehad. Een uur aan boek 3, een uur aan een klus, en ik ben klaar.

Het gaat er ook een beetje om dat er werk is om te doen. Dat iemand me een bakje werk geeft en dat ik flink aanpoot en dan kan zeggen: klaar.

Als ik in een omgeving met anderen zou zitten en het werk zou doen dat ik nu doe, zou ik best wel vervelend voor de anderen kunnen zijn. walter - 06-11-’08 16:35

Dat is inderdaad de ideale combinatie, vond ik ook toen ik als zelfstandig IT-er werkte. Af en toe wat collega's en af en toe lekker je eigen gang gaan thuis. Laurent (URL) - 06-11-’08 18:21

Ik werk al negen jaar thuis, en de laatste tijd gaat mijn tijd bijna helemaal op aan schrijven en ik mis bijna niets. Wel zijn mensen in deze contreien heel sociaal, zodat rust bijna een gegeerd goed is.

Was getekend Van De Pot Gerukt (URL) - 06-11-’08 18:29

Ik was nog vergeten te vermelden dat in geval van overaanbod opdrachten U steeds op mij rekenen. Of ik een potje kan schrijven weet ik niet. Een stukje lukt wel.

Was getekend Van De Pot Gerukt (URL) - 06-11-’08 18:37

En waarom dan een baan als tekst schrijver? Doe iets avontuurlijks! Wordt voor een aantal uur per week taxichauffeur, heb je ook meteen veel inspiratie voor boek nr 4 :-)

(bij ontstenis van rijbewijs zou je de NS kunnen proberen, ook verplichte bezigheid en een bron van vermaak) Philip - 06-11-’08 19:06

Philip: overwogen, een 'normale' baan, maar als freelancer is er veel meer geld te verdienen. Als ik nou drie maanden werk, heb ik geld om ook nog drie maanden te schrijven, bijvoorbeeld. walter - 06-11-’08 19:10

Ik denk ook al jaren aan hele interessante banen met interessante mensen. In interessante landen.
Maar was het nou om het geld. Of echt vanwege de ondraaglijke saaiheid van thuiswerken? Elke (URL) - 06-11-’08 19:38

@ walter: vergis ik me nu, of creëer je voor jezelf weer hetzelfde probleem dat je al hebt, als je voor veel geld gaat freelancen? Joost Brummelkamp (URL) - 06-11-’08 21:05

misschien is het gewoon een kwestie van je draai vinden. Of zo. En dat kan best een tijdje duren. Het is nogal wat. rob - 07-11-’08 00:53

Ik heb dit jaar een half jaar 'sabbatical' genomen om te schrijven. De eerste paar maanden schreef ik nog wel productief, maar op den duur: ik werd gèk. Ik heb mensen, structuur en een werkplek buiten de deur nodig, simpel zat. Check http://www.freelance.nl. Mijn liefje heeft hier in sept een toffe klus van een paar maanden uitgevist. Succes. Rob (URL) - 07-11-’08 10:12

kijk eens bij romae.nl
ontzettend aardige mensen en menig klusje voor een aantal weken/maanden. kameleon (URL) - 07-11-’08 14:53

Heel herkenbaar, ik werk nu drie jaar vanuit huis en heb regelmatig hetzelfde gevoel. Maar gelukkig kan ik dat op z'n tijd relativeren met beelden van de gehate files die je moet doorstaan om op dat kantoor te komen, waar je soms een hele dag tegen best suffe collega's aan moet kijken en een dito suffe baas.

Voor je vraag in je vorige stukje, leuke site voor mensen met geld, zie deze: http://stuffwhitepeoplelike.com/
Is errug leuk. Irene (URL) - 07-11-’08 16:41

Misschien kan je dat geranium wel op SeniorenPlein.nl kwijt. Rutger (URL) - 07-11-’08 21:43

Zullen we ruilen :) Raymond (URL) - 08-11-’08 23:51

Hi Walter,

Tip van collega-schrijver. (We hebben weleens contact gehad.)

Zie lezen als je werk. Elke dag 4 uur, zoiets. Lees wat anderen niet lezen, gebruik het, etc. Europa. US. Japan. Lees het gewoon. Bas - 14-11-’08 06:37



(optioneel veld)
(optioneel veld)
Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.